HEAD tenisové store

Head Sport GmbH je rakúska výrobná spoločnosť so sídlom v Kennelbach, ktorá zahŕňa niekoľko predtým nezávislých spoločností, vrátane pôvodných "Head Ski Company", Tyrolia - rakúskeho výrobcu lyžiarskeho vybavenia a Mares - talianskeho výrobcu potápačského vybavenia. 

                     HEAD SPEED 2024

                                HEAD SPEED BLACK LTD 

NOVINKY HEAD EXTREME

Spoločnosť Head Sport GmbH bola založená v Baltimore v štáte Maryland v USA v roku 1950 leteckým inžinierom Howardom Headom potom, čo sa vydal na lyžiarsky výlet a bol ohromený tým, že jeho lyže boli vyrobené z dreva v čase, keď v mnohých krajinách už používali kov a plasty.

HEAD rakety SPEED

HEAD rakety EXTREME

HEAD rakety INSTINCT

Na konci 60. rokov 20. storočia vytvoril HEAD tenisovú divíziu, keď Howard Head vymyslel spôsob zlepšenia tenisové rakety zabudovaním hliníkového materiálu. Táto myšlienka sa stala úspešnou a bola prvýkrát predstavená na US Open v roku 1969. Po odchode Howard Head vyhral v roku 1975 Arthur Ashe Wimbledon a bol sponzorovaný firmou HEAD. Vo finále porazil favorizovaného Jimmyho Connors.

HEAD rakety GRAVITY

HEAD rakety RADICAL

HEAD rakety PRESTIGE

V roku 1997 spoločnosť Head vytvorila prvý titánovou a grafitovú tenisovú raketu. V najbližších dvoch rokoch spoločnosť Head získala ďalšie tri spoločnosti, DACOR, blax a Penn Racquet Sports. Tenisové loptičky Penn sa používali na mnohých významných turnajoch po celom svete. Penn kedysi vyrábal tenisové loptičky a rakety vo Phoenixe v Arizone. V marci 2009 spoločnosť Head odstavila továreň na výrobu lôpt Penn. V súčasnej dobe sú tenisové loptičky vyrábané v Číne. 

HEAD detské rakety

HEAD T.I.P. produkty

HEAD omotávky

HEAD výplety

V roku 2013 začal HEAD integrovať do rakiet Graphene. V súčasnej dobe už používa firma Head Graphene 360+, ktorý je kombináciou Graphene 360 ​​(optimalizuje prenos energie) a inovatívnych SPIRALFIBERS pre lepšiu pružnosť a pocit čistého nárazu

HEAD tenisové tašky, bagy a batohy

HEAD tenisové lopty

Head preukázal svoje kvality a v roku 2012 a počas roka získal  významné svetové hráča: Novaka Djokoviča, Maria Sharapova, Andyho Murray alebo Tomáša Berdycha. V súčasnosti patrí medzi hráčov značky HEAD Alexander Zverev, Taylor Fritz, Marin Cilic, taliansky sympaťák Matteo Berettiny a zo žien Sloane Stephens a Ashleigh Barty.

HEAD Top Players